Dni otwartych drzwi

DZIEŃ OTWARTY W ZESPOLE SZKÓŁ PRZYRODNICZO – BIZNESOWYCH IM. JADWIGI DZIUBIŃSKIEJ W TARCACH
– piątek 17 maja 2024  r.


Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych im. Jadwigi Dziubińskiej w Tarcach
63-200 Jarocin
, Tarce 19, woj. wielkopolskie

NIP: 617-15-76-939
Telefon (fax): 0 62 747-24-43 e-mail: tarce@wp.plUWAGA! RELACJA Z DNIA OTWARTEGO NA ŁAMACH PORTALU „GAZETA JAROCIŃSKA”-tutaj

UWAGA! Zapraszamy też na NOC Z PRZYRODĄ W TARCACH oraz do udziału w różnych konkursach dla gimnazjalistów:
– konkurs na plakat czytelniczy,
– konkurs recytatorski „Cuda natury”,
– regionalny konkurs architektury „Mój wymarzony ogród”,
– konkurs zdrowotny „Nieśmy pomoc”,
Szczegółowe informacje wyślemy do wszystkich gimnazjów.

Z A P R A S Z A M Y ! ! !

DSCN0156 DSCN0155 DSCN0154 DSCN0153 DSCN0147 DSCN0123 DSCN0118 DSCN0113DSCN0172 DSCN0111 DSCN0099 DSCN0098 DSCN0086 DSCN0084 DSCN0071 DSCN0069 DSCN0068 DSCN0061 DSCN0057 DSCN0053 DSCN0045 DSCN0042 DSCN0038 DSCN0034 DSCN3068 DSCN3055 100_9844 IMG_14921IMG_8754Dzien-Edukacji-2011-1DSCN1340DSCN3016IMG_2998

Zespół Szkół Przyrodniczo-Biznesowych w Tarcach w dniach 17-18 marca 2017r. szeroko otworzył drzwi dla gimnazjalistów, ich rodziców i opiekunów. Podobnie jak w roku ubiegłym trzystu młodych ludzi z powiatu jarocińskiego a także pleszewskiego, średzkiego i krotoszyńskiego odwiedziło szkołę biorąc udział w ciekawych warsztatach z agrobiznesu, weterynarii, architektury krajobrazu, technologii żywności, logistyki, organizacji reklamy, biologii, chemii, fizyki i języka niemieckiego. Tak liczny udział młodzieży był możliwy m. in. dzięki dofinansowaniu dowozu z okolicznych gimnazjów przez władze Powiatu Jarocińskiego.

TECHNIKUM – SZKOŁA DLA MŁODZIEŻY po gimnazjum.

Nauka w technikum trwa cztery lata – uczysz się przedmiotów ogólnokształcących (tak, jak w liceum ogólnokształcącym) i przedmiotów zawodowych (nadających kwalifikacje zawodowe). Absolwenci technikum otrzymują świadectwo ukończenia szkoły.
W jakich zawodach uczymy- SPRAWDŹ ZAKŁADKI: „Kierunki kształcenia” i „Charakterystyka zawodów”. Od kilku lat doskonale działa (zdawalność 100%) kierunek WETERYNARIA dla tych, którzy lubią zwierzęta. Dla miłośników parków, zieleni, ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU będą ciekawe zajęcia prowadzone przez naszych architektów. Reaktywowane zostały kierunki technik ochrony środowiska i fototechnik. Co roku dużo chętnych jest na kierunki TECHNIK ORGANIZACJI REKLAMY i TECHNIK TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI oraz TECHNIKI AGROBIZNESU, którego uczniowie wystawiają najnowsze ciągniki.
Jeśli interesuje Cię LOGISTYKA I SPEDYCJA – przyjedź. Tak jak w zeszłym roku będziesz mógł zasiąść za kierownicą nowoczesnego ciągnika siodłowego i wziąć udział w warsztatach logistycznych w jednej ze szkolnych pracowni. Dowiesz się szczegółowo, czego można się nauczyć w technikum logistyki i gdzie później znajdziesz pracę. Patrz – fotografie poniżej.
Co roku bardzo dużym powodzeniem cieszą się warsztaty biologiczne. Preparaty mikroskopowe, żywe okazy zwierząt i ciekawe filmy edukacyjne stanowią wartościowe uzupełnienie wyjaśnień naszych uczniów i nauczycieli. Biologia jest ważnym przedmiotem w naszej szkole. Wiedza z tej dziedziny jest bardzo potrzebna również na przedmiotach zawodowych w technikum ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU, AGROBIZNESU a nawet TECHNOLOGII ŻYWNOŚCI.
Na fotografiach powyżej – warsztaty biologiczne.

Aktualnie w TECHNIKUM w Zespole Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach można kształcić się w 8 kierunkach, czyli uzyskać wykształcenie zawodowe w 8 zawodach. Sprawdź zakładkę „Kierunki kształcenia”.
Praktycznie co roku otwieramy nowy kierunek dając szansę uzyskania atrakcyjnych zawodów a co za tym idzie, szansę uzyskania pracy. Nowości tego roku to TECHNIK OCHRONY ŚRODOWISKA i FOTOTECHNIK. Ciągle atrakcyjnymi kierunkami są AGROBIZNES, WETERYNARIA, ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, ORGANIZACJA REKLAMY, TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI i LOGISTYKA. Wszystkie ważne informacje zostaną Wam przekazane w szkolnej auli na spotkaniu z dyrektorem szkoły – p. Sławomirem Adamiakiem i kierownikiem szkolenia praktycznego – p. Ireneuszem Leśniewskim.


Poniżej fotografie ze spotkania podczas dnia otwartego w auli szkolnej.

Fotografie powyżej – wejście do szkoły – punkt informacyjny.

W szkole organizujemy corocznie warsztaty z ciekawymi doświadczeniami z chemii, biologii, języków obcych, logistyki, architektury krajobrazu a w pracowni gastronomii dziewczęta przygotowują smaczne przekąski dla gości.
.
Wszyscy lubimy muzykę. W czasie dnia otwartego nie zapominamy o chwili rozrywki. W naszej szkole co roku koncertują zespoły rockowe, które grają dla odwiedzających szkołę gości. W zespołach występują nasi uczniowie i choć zwykle próbują i koncertują w innych miejscach, na ten jeden dzień przybywają do szkolnej auli, aby zagrać dla młodszych koleżanek i kolegów.

.
Poniżej grupa ARTEFACT w czasie koncertu w Tarcach.

Mariusz i Justyna grali nam przez prawie cztery godziny bawiąc wszystkich tych, którzy robili sobie przerwę w zwiedzaniu szkoły lub akurat nie brali udziału w warsztatach organizowanych w pracowniach na obu piętrach naszej szkoły. Grupa ARTEFACT grała dość ostego rocka z własnego repertuaru, ale wykonywała też utwory na zamówienie. Jeśli ktoś umiał – mógł się sprawdzić i zagrać na gitarze, pianinie lub perkusji.


Poniżej zespoły muzyczne koncertujące w szkole: – ARTEFACT, – PERSONA NONGRATA, – ELEMENTS OF SOUNDS.

Fot powyżej – koncerty zespołów rockowych.


W poprzednich latach koncertowały u nas PERSONA NONGRATA – znana jarocińska kapela punk – rockowa, która występowała na festiwalu w Jarocinie oraz złożony z bardzo młodych i sympatycznych muzyków zespół ELEMENTS OF SOUNDS.


Sport w dniu otwartym. Zapraszamy gimnazjalistów na pokazy i do współzawodnictwa sportowego.

Aerobic – pokaz dziewcząt z Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach.

Fotografie powyżej – pokazy i rozgrywki sportowe w szkolnej sali gimnastycznej.
W czasie dnia otwartego nie zapominamy o sporcie.
Nasza szkoła słynie z mało spotykanej dyscypliny sportu – podnoszenia ciężarów. Ale to nie wszystko. Działa też sekcja aerobicu. Dziewczęta przygotowały pokaz swoich umiejętności, który był przerywnikiem w rozgrywkach w siatkówkę – meczach towarzyskich rozgrywanych pomiędzy naszą drużyną a drużynami gości. Oczywiście, był też pokaz podnoszenia ciężarów.


GIMNAZJALISTO
SPRAWDŹ kierunki kształcenia w naszej szkole, podstawę programową – dokument opracowany przez ministerstwo, który dokładnie określa, czego się nauczysz.
UWAGA!!! NOWE ZAWODY W NASZEJ OFERCIE – SPRAWDŹ DOKŁADNIE
NOWOŚCI TEGO ROKU: OCHRONA ŚRODOWISKA, FOTOTECHNIK.
ROZWOJOWE I PERSPEKTYWICZNE: ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, AGROBIZNES, LOGISTYKA.
POPULARNE: WETERYNARIA, TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI, ORGANIZACJA REKLAMY

Do pobrania – możesz wypełnić w domu lub u nas, na miejscu – w szkole
Podanie do szkoły dla młodzieży

Z A P R A S Z A M Y D O S Z K O Ł Y !!!
Zespół Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach
WETERYNARIA, LOGISTYKA, ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, AGROBIZNES, OCHRONA ŚRODOWISKA, ORGANIZACJA REKLAMY, TECHNOLOGIA ŻYWNOŚCI, FOTOTECHNIK.