EGZAMINY

>>EGZAMIN MATURALNY<<

 

Informacje:
Podstawowe i aktualne informacje dotyczące egzaminu maturalnego znajdują się na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Nie powielamy tu zawartych tam informacji, lecz zachęcamy do ich przeczytania. Dla ułatwienia dotarcia do strony internetowej OKE w Poznaniu zamieszczamy tu odnośnik: OKE Poznań matura

Standardy wymagań, informatory, wzory i tablice, arkusze, procedury, informatory, biuletyny? sprawdź stronę internetową Centralnej Komisji Egzaminacyjnej zobacz więcej

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

>>EGZAMIN POTWIERDZAJĄCY KWALIFIKACJE W ZAWODZIE<<

Harmonogram zdawania nowych egzaminów w zawodzie z poszczególnych kwalifikacji

Informacje:
Podstawowe i aktualne informacje dotyczące egzaminu maturalnego znajdują się na stronie internetowej Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu. Nie powielamy u zawartych tam informacji , lecz zachęcamy do ich przeczytania. Dla ułatwienia dotarcia do strony internetowej OKE w Poznaniu zamieszczamy tu lik: OKE Poznań egzamin zawodowy

Wyniki ZSP-B w Tarcach na tle innych szkół powiatu jarocińskiego (2014)

WYNIKI EGZAMINU ZAWODOWEGO W 2015 R

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

>>EGZAMIN NA PRAWO JAZDY<<

Informacje:

Prawo jazdy za darmo? Czemu nie? Klasy technikum w zawodach: AGROBIZNES i ARCHITEKTURA KRAJOBRAZU, WETERYNARIA zdobywają umiejętności prowadzenia samochodu i ciągnika w ramach kształcenia w szkole.

– Naukę jazdy samochodem możesz zacząć po ukończeniu 17 lat i 9 miesięcy.
– Egzamin możesz zdawać, gdy ukończysz 18 lat.
– Po zdaniu egzaminu, dokument – prawo jazdy odbierzesz ok.10 dni w Wydziale Komunikacji Starostwa Powiatowego w Jarocinie.

Kurs nauki jazdy samochodem jest bezpłatny dla uczniów technikum w zawodzie TECHNIK AGROBIZNESU. Zajęcia teoretyczne odbywają się w szkole a jazda samochodem po lekcjach, w dogodnych dla uczniów godzinach. Egzamin uczniowie zdają w Kaliszu lub Poznaniu (do uzgodnienia – indywidualnie).
Uczniowie technikum w zawodzie TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU uczestniczą w kursie zapewniającym nabycie umiejętności poruszania się ciągnikiem z przyczepą. Kurs jest nieodpłatnie prowadzony przez ośrodek kształcenia kierowców wyłoniony w drodze przetargu.

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego przeprowadza egzaminy na prawo jazdy i prowadzi ponadto działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i popularyzacji przepisów o ruchu drogowym. Dokładne informacje dotyczące egzaminu znajdują się na stronie ośrodka.

WORD w Poznaniu

Harmonogram kursów na prawo jazdy organizowanych dla uczniów technikum wchodzącego w skład Zespołu Szkół Przyrodniczo – Biznesowych w Tarcach znajduje się u Kierownika Szkolenia Praktycznego ZSP-B (prosimy pytać w Kancelarii Dyrektora Szkoły).

…………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

>>EGZAMIN NA WÓZKI WIDŁOWE<<

Informacje:

Zespół Szkół Przyrodniczo Biznesowych organizuje kursy i egzaminy na wózki widłowe w porozumieniu z zewnętrznymi ośrodkami szkoleniowym ? kurs jest odpłatny, ale w bardzo korzystnej cenie. Kursy przeznaczone są dla uczniów technikum i szkoły policealnej w zawodzie TECHNIK LOGISTYK, TECHNIK AGROBIZNESU, TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU i TECHNIK WETERYNARII ale mogą w nich brać udział chętni uczniowie i słuchacze również z innych kierunków kształcenia.

Szczegóły dotyczące rekrutacji na kursy u kierownika szklenia praktycznego (prosimy pytać w Kancelarii Dyrektora Szkoły).

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Kasa fiskalna>> SZKOLENIE I EGZAMINY NA KASY FISKALNE ORAZ OBSŁUGĘ TERMINALI <<

Szkoła w Tarcach organizuje dla wszystkich uczniów i słuchaczy za niewielką odpłatnością kursy na obsługę kas fiskalnych i terminali. Zgłoszenia przyjmuje kierownik szkolenia praktycznego.

……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

hero_02_11_1_r2d001331_762x458>> SZKOLENIA I EGZAMIN NA OBSŁUGĘ KOMBAJNÓW I INNYCH MASZYN SAMOBIEŻNYCH <<

Za niewielką odpłatnością każdy zainteresowany (także rodzic) może ukończyć kurs na obsługę kombajnów i innych maszyn samobieżnych zgłoszenia przyjmuje kierownik szkolenia praktycznego.